V Hostinném jednalo Předsednictvo svazu

Ve čtvrtek 10. října se v Hostinném sešlo Předsednictvo svazu na svém XXXVI. zasedání. V rámci jednání se Předsednictvo zabývalo činností svazu a dalšími vnitrosvazovými záležitostmi.

7. říjen - Světový den za důstojnou práci

Na dnešní den, 7.10. připadá den Důstojné práce. Jde o koncept, který poprvé představila a zavedla Mezinárodní organizace práce v roce 1999. Jde o takovou práci, která probíhá v podmínkách svobody, spravedlnosti, jistoty a lidské důstojnosti, při které jsou chráněna práva pracovníků a za niž dostávají odpovídající odměnu spolu se sociálním zabezpečením.

Jurečka má lék na nízké mzdy

Ministerstvo práce navrhne zásadní úpravu podpory v nezaměstnanosti. První dva měsíce má činit 80 procent předchozích čistých příjmů, ale pak rychleji klesne. Pružnější vyhazovy přinesou lidem vyšší mzdy, věří ministerstvo.

Náš svaz vyhlásil ve svých organizacích finanční sbírku

Náš svaz se zděšením sleduje následky povodní, které zasáhly naši republiku. Mezi zasaženými povodněmi jsou i jednotliví členové našich členských organizací.

Zaměstnanec postižen povodní, má nárok na pracovní volno

Jestliže se zaměstnanec není schopen dopravit do zaměstnání z důvodu záplav, jedná se o překážku v práci na straně zaměstnance. Nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých překážek v práci uvádí, že pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu

Levicové strany připravily petici proti změnám zákoníku práce

Změny v zákoníku práce připravované vládou snižují podle levicových stran právní ochranu zaměstnanců, přišly proto s peticí Pět milionů, kterou mohou lidé podepsat on-line i na petičních stáncích na místech po celém Česku. O iniciativě ČTK v tiskové zprávě informoval předseda SOCDEM Michal Šmarda.

ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám