V Mělníku se sešli zástupci odborových svazů

Ve středu 5. června se v hotelu Olympionik v Mělníku sešli zástupci odborových svazů. Jde o navazující schůzku na první setkání, které se odehrálo na konci dubna v Židlochovicích na jižní Moravě.

IMG 1842Na jednání v Mělníku se sešli zástupci odborových svazů, které vyjádřili zájem navázat spolupráci a propojit odborové svazy a organizace. Zatímco v Židlochovicích se v dubnu sešli čtyři svazy, nyní to již bylo sedm svazů.

Jednoznačným výstupem jednání bylo odsouhlasení vzniku odborové platformy, která si klade za cíl poukázat na skutečnost, že u nás působí i jiné odborové svazy, než ty které jsou sdruženy v hlavních odborových centrálách.

Slovy 2.místopředsedy našeho svazu Josefa Štajgla: “propojování odborových svazů a vytvoření alternativy k v současnosti vedenému sociálnímu dialogu na bázi tripartity, je naprosto nezbytné. Současné odborové centrály reprezentují sotva polovinu všech odborářů u nás, a hlas stovek tisíc tak zůstává bez možnosti se vyjádřit.”

Předseda svazu Jaroslav Juryšek pak doplnil: “… nová odborová platforma je v dnešní době velkých změn již nezbytností a předpokladem, aby odbory vůbec přežily. Cíle, které jsme společně vyjádřili v Židlochovicích, a dnes jsme si potvrdili, musíme začít bezpodmínečně realizovat”.

V rámci jednání se řešily konkrétní kroky, které mají tuto iniciativu posunout blíže ke stanovenému cíli a budou v nejbližších týdnech veřejně představeny. Další jednání budou následovat.

Vyzýváme další odborové svazy a sdružení, ale i jednotlivé organizace, aby se k nám přidali a pomohli tak vytvořit širokou dobrovolnou odborovou platformu.

ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám