Podporujeme ohlášenou stávku zaměstnanců v justici

Svazu Nové vyjadřuje plnou podporu ohlášené stávce zaměstnanců v justici avizované stávce ohlášené Odborovým svazem justice na příští středu 29. května.

1375276981 P201307310520701Jsme zastánci toho, aby všichni zaměstnanci dostávali za svoji práci důstojnou odměnu / plat. A to platí i u zaměstnanců státu, který by měl jít příkladem. Dlouhodobě jsme znepokojeni situací u všech státních zaměstnanců, nejen v oblasti státní správy, ale i sociálních služeb, školství i bezpečnostních sborů atd. Jejich pracovní i platové podmínky jsou v mnohých případech naprosto nedůstojné a otřesné.

Ve vnímání veřejnosti se odráží rostoucí názor, že stát bývá považován za velmi špatného zaměstnavatele, který si svých zaměstnanců neváží a neumí je dostatečně a důstojně ohodnotit. Proto mnozí zaměstnanci přecházejí do soukromého sektoru, Tento trend je nepřijatelný a je potřeba všemi prostředky proti tomu vystupovat.

Proto vyjadřujeme svoji plnou podporu ohlášené stávce a věříme, že bude úspěšná a pro zaměstnance v justici příznivá.

ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám