Odborová organizace VaK Bruntál

IMG 4849„V odborech jsme, protože jinak by s námi vedení firmy vůbec nejednalo. Ke své práci potřebujeme pomoc a zázemí odborové centrály. Proto jsme členy Svazu Nové odbory.“  Lubomír Kovačík, předseda Odborové organizace VaK Bruntál (na fotografii)

Odborová organizace působí u zaměstnavatele už od roku 1990. Firma Vodovody a kanalizace Bruntál a.s. prošla mnoha transformacemi, byla několikrát prodána a spolu s majiteli měnila i svůj název.
Lubomír Kovačík je předsedou odborové organizace už více než 14 let, předtím působil ve funkci hospodáře. Díky jeho výdrži a nezlomnosti přežily odbory ve firmě veškeré turbolence, jsou stabilizovány a sdružují většinu zaměstnanců.
Ve společnosti je vyjednána kolektivní smlouva s platností na 1 rok, která obsahuje, mimo jiné, 5 týdnů dovolené, Sociální fond a příspěvek na dovolenou. Členové odborové organizace se setkávají denně v práci, a proto je odborová organizace schopna ihned reagovat na problémy a řešit aktuální situaci. Pravidelnou společnou akcí je letní posezení, které se koná v areálu firmy. Odboráři se zde scházejí u grilování, na které firma částečně přispívá ze svých fondů.
Odborová organizace nevydává žádné periodikum, nemá vlastní webové stránky ani nevyužívá facebook. Pro komunikaci se svými členy používá výhradně osobní, případně telefonické jednání.