Odborová organizace Krkonošské obálky

P1060362a„Nové odbory nám ukázaly, jak má správně fungovat odborová organizace – že odbory jsou tu především pro členskou základnu, nikoliv samy pro sebe.“
Martin Uher, předseda Odborové organizace Krkonošské obálky (na fotografii).

Odborová organizace Krkonošské obálky se sídlem ve Svobodě nad Úpou má dlouhou historii. Vznikla pravděpodobně v minulém století, ale datum jejího vzniku nelze přesně určit. V současné době působí u společnosti Krkonošské obálky s.r.o.
Odborová organizace uzavírá každoročně kolektivní smlouvu. Stávající dohoda zajišťuje zaměstnancům týden dovolené nad rámec zákona, příspěvek na penzijní připojištění, odměnu za využití fondu pracovní doby a možnost čerpání poukázek na rehabilitační a zdravotní služby.
Odborová organizace je samostatným a nezávislým subjektem, který je členem našeho svazu od 1. dubna letošního roku. Členové odborové organizace se scházejí dvakrát ročně na schůzi. Organizace se hodlá zúčastnit akcí a aktivit pořádaných Svazem Nové odbory.
Pro kontakt se členy využívá organizace především osobní jednání, informace o dění a akcích zveřejňuje na odborové nástěnce.