Prodloužený podzimní víkend v Ludvíkově

IMG 9667 1Na sváteční prodloužený říjnový víkend připravily Nové odbory pobyt pro rodiny s dětmi v rekreačním středisku Jitřenka v Ludvíkově patřícímu Základní organizaci OS KOVO Moravské železárny Olomouc. V příjemném prostředí horského střediska strávilo několik zajímavých dnů celkem 52 účastníků z řad členů  odborů i se svými rodinami. Pestrá směsice lidí z Organizací Pila Paskov, Pila Ptení, Kovo Zábřeh a Orpa Lanškroun, tedy z různých koutů i profesí, otevírala možnosti pro zajímavé debaty i vzájemná srovnávání.

20161030 1312261

Přívětivé a rozmanité podzimní počasí lákalo k procházkám do blízké Karlovy Studánky, Vrbna pod Pradědem i k výstupu na nejvyšší vrchol Jeseníků, horu Praděd. Mnozí dali přednost jen podzimnímu toulání po okolních lesích s množstvím skalních vyhlídek. Okolní zdravé lesy přinesly bohatou nabídku podzimních hub, které potěšily srdce nejednoho houbaře. Počasí nám ukázalo pestrou směsici podzimích barev i svých možností. Na své si přišly i děti, které se v areálu zařízení dosyta vyřádily.

Pobyt v Ludvíkově se nesl ve znamení navazování a prohlubování vzájemných vztahů mezi členskými odborovými organizacemi svazu Nové odbory. S potěšením konstatujeme, že bylo navázáno mnoho nových přátelství a že se společný pobyt nesl v duchu motta našeho svazu Partnerství – Přátelství – Solidarita.