TESTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ VE SPOLEČNOSTI JAVOŘICE, A.S.

IMG 5533Společnost Javořice, a.s. sídlí na Prostějovsku v obci Ptení. Jedná se o pilu s dlouholetou historií, která zaměstnává téměř 200 zaměstnanců. V této firmě probíhalo opakovaně testování již od začátku ledna, a to prostřednictvím společnosti AeskuLab. která do firmy dojížděla testy provádět.

Dnes bylo za velikého zájmu médií spuštěno hromadné testování všech zaměstnanců prostřednictvím závodní lékařky, která v ordinaci, přímo v areálu firmy, bude pravidelně v sedmidenním intervalu provádět antigenní test všech zaměstnanců.

Jak se již při prvních kolech testování ukázalo, šlo o velmi dobré rozhodnutí, neboť při testování na začátku měsíce února byli odhaleni dva pozitivní, ovšem bezpříznakoví zaměstnanci. Díky tomu, mohli být ochráněni ostatní spoluzaměstnanci. Dnešní spuštěné testování bylo připravováno jdelší dobu, a proto, ve chvíli, kdy bylo oficiálně oznámeno, že se bude zavádět povinné testování u zaměstnavatelů v celém státě, byla firma již de facto kompletně připravena. Jako drobný problém, který se rychle podařilo odstranit se ukázalo zajištění dostatečného množství Ag testů.

Vedení firmy již avizovalo, že hodlá v případě možnosti realizovat i očkování zaměstnanců, a to včetně jejich rodinných příslušníků.
Informace nám poskytla Odborová organizace PILA Ptení, která u tohoto zaměstnavatele působí.