VRACÍME SE K BĚŽNÉ PRÁCI

.

Nove odboryJak jsme informovali, tak vedení svazu díky situaci muselo od března zrušit všechny plánované akce i aktivity, což přineslo různé provozně organizační komplikace. Aktuálně však znovu chystáme akce, které se buď přesunuly, anebo jsou připravovány dle plánu a vracíme se do normálního pracovního tempa.

Mezi připravované akce patří odsunutý Seminář pro naše členy na téma Pracovní právo pro odboráře, který se uskuteční v novém termínu ve středu 10.6.2020 od 9:00 v Olomouckém Regionálním centru. Na červen plánujeme po delší době obnovení Kontaktních hodin pro veřejnost v Hostinném, v termínu 22. - 23.6.
V červenci je stále nejistý námi pořádaný zájezd do Chorvatska, který je zcela vyprodán, ale dnes nikdo není schopen říci jestli bude možné v červenci vycestovat do Chorvatska a za jakých podmínek. Tato situace způsobuje veliké problémy a nervozitu mezi účastníky. Situace společně s CK WES bedlivě sledujeme.
Na srpen připravujeme zapojení a prezentaci našeho svazu na veliké kulturní akci v Hostinném, ovšem ani zde nevíme, zda se akce pořádaná městem vůbec uskuteční.
Připravujeme rovněž i další IX. Shromáždění svazu plánované na 26.8.2020 a další podzimní akce dle původního plánu.

Při vyhodnocování situace v souvislosti s pandemií v jednotlivých podnicích a firmách, kde působí naše členské organizace je možné konstatovat, že skoro ve všech je situace klidná a provoz a výroba v nich nezaznamenala výrazných výkyvů či propadů. Pouze dvě firmy byly nuceny přistoupit k omezení výroby na 50% a využít tak možnosti tzv. částečné nezaměstnanosti se státní pomocí v rámci programu Antivirus. Ale i zde by nemělo jít o dlouhodobý stav.

Odborové organizace spíše hlásí jiné problémy. Například stav, kdy nemohou stále sehnat potřebný počet zaměstnanců na zvýšenou poptávku po výrobcích – týká se některých papírenských provozů. Dále se ukazuje, že i v této době jsou zaměstnavatelé, kteří se neštítí situaci zneužít a blokovat například běžící kolektivní vyjednávání. Díky tomu reálně hrozí v jedné z našich členských firem stávková pohotovost, případně stávka.

Aktuálně probíhají jednání se společností VODAFONE o prodloužení platnosti naší Rámcové smlouvy na roky 2020-22. Od 1.9.2020 by mělo dojít k dalšímu mírnému zlevnění všech tarifů s neomezeným voláním. Do nabídky by měly zařazeny další datové balíčky, které zajistí větší možnost výběru a nově by měl být do nabídky zařazen i nový tarif s neomezeným voláním, sms a neomezenými daty.
(SNO)

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz