DÍLČÍ ÚSPĚCHY VE VĚCI DOPRAVNÍCH OMEZENÍCH NA ČESKO-POLSKÉ HRANICI

.

B61855C7 00B4 4526 B804 A730DA14056EJak jsme před časem podrodně informovali, náš svaz ve spolupráci s polskou Dolnoslezskou NSZZ Solidaritou již dva roky intenzivně jedná s představiteli podnikatelů, hospodářských sdružení a státní správy o řešení situace v Česko-polském pohraničí.

Jde o dlouhodobé omezení rozvoje krajských příhraničních regionů, kde jsou v současnosti existující dopravní omezení, která mají silně negativní vliv na rozvoj podnikání a na zaměstnanost v příhraničí. Především jde o oblast dopravy a přepravy zboží přes státní hranici. V celém regionu Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje, existují pouze dva silniční přechody, které neomezují průjezd nákladních vozidel. Konkrétně Harrachov a Náchod. Toto je natolik limitující a omezující, že rozvoj místních firem a zaměstnanosti je z toho důvodu negativně ovlivněn. Proto spojil náš svaz své síly s polskými odboráři a inicioval řadu jednání a setkání s cílem problém otevřít a řešit jej.

Jak nyní říká předseda svazu Nové odbory J.R.Juryšek: "Po řadě jednání a schůzek se začíná ukazovat, že naše práce nebyla marná. Firmy z broumovska se nám ozývají a děkují, že jsme problematiku otevřeli nejen na místní úrovni, ale i ve vedení Královéhradeckého kraje a Dolnoslezského Vojvodství. Došlo totiž k zásadním změnám v udělování výjimek z dopravních omezení. Místní firmy na ně snadněji dosáhnou a jsou vydávány dlouhodobě." Dále uvádí: "Pomalu se začíná měnit i přístup samospráv, které si konečně uvědomují, že podnikatel zaměstnávající jejich občany není nepřítel. Problém sice není plně vyřešen a odstraněn, ale tyto dílčí změny zmírňují negativní dopad zastaralých smluv a omezení." 

Náš svaz proto bude i nadále iniciovat změnu legislativy a mezinárodní smlouvy s Polskem, která na upraví pohraniční režim tak, aby odpovídal dnešní době a výdobytkům sjednocené Evropy.
(SNO)

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz