ODBORY V BROUMOVĚ SLAVÍ ÚSPĚŠNÉ VYJEDNÁVÁNÍ

F6E69024 20B4 4832 BA37 D1C5D52EDDC0Po relativně krátkém vyjednávání Kolektivní smlouvy pro rok 2020 v Lesní společnosti Broumov Holding, a.s. se podařilo nalézt odborům shodu s představenstvem a uzavřít tak Kolektivní smlouvu s účinností zpětně k 1.1.2020.

Jak uvádí dlouholetý předseda Odborové organizace Lesní společnost Broumov Jaroslav Pleticha: “Oceňuji především sociální a věcný přístup vedení firmy k vyjednávání o mzdových tarifech a dalších benefitech pro zaměstnance. Nakonec jsme se dohodli, že všem dělníkům zpětně vzrostou jejich tarify průměrně o 9,5%!”. A dodává: “Je to nejvyšší nárůst mezd za poslední roky. Celkový mzdový průměr rovněž ovlivní i plánovaná výplata tzv.třinácté a čtrnácté mzdy v pololetí a na konci roku. Jelikož jde o těžkou práci v ne příliš atraktivním oboru s tradičně nižšími mzdami, jsem rád, že si zaměstnanci výrazně polepší”.

Lesní společnosti Broumov Holding, a.s. vznikla dne 1.10.1992 transformací bývalého Lesního závodu Broumov a jeho následnou privatizací. Je to společnost s dlouholetou tradici podnikání v lesnických činnostech. V současné době se zabývá především obchodem se surovým dřívím v České a Polské republice, jeho zpracováním do obchodních sortimentů a kompletním zajištěním logistiky.

Po celou dobu u této společnosti působí i Odborová organizace, která klade důraz především na vzájemnou komunikaci a realistický přístup při jednáních se zaměstnavatelem.