Dohoda Svazu Nové odbory a POO OS TOK VEBA Broumov

aktual 1Dne 25. srpna se předseda Svazu Nové odbory setkal se svým protějškem z odborové organizace POO OS TOK VEBA Broumov, Ondřejem Habartem. Předmětem jednání byly především aktuální odborové otázky ve vazbě na regionální aspekty zaměstnanosti a mezd. Předseda Habart seznámil vedení Svazu Nové odbory se situací ve firmě Veba, a.s. Broumov.

Společnost patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v broumovském regionu a v nedávné době se potýkala s potížemi na afrických odbytištích. Přes exportní potíže se jí však daří, v podmínkách méně průmyslově rozvinutého regionu východních Čech, zaměstnávat okolo 1 100 pracovníků.
IMG 8216

Oba předsedové projednali možnosti využití kapacit rekreačních zařízení ve vlastnictví odborové organizace a jejich společné propagace. Výsledkem tohoto jednání je dohoda o spolupráci Svazu Nové odbory a POO OS TOK VEBA Broumov, která je výchozím bodem pro společné využívání kapacit rekreačních zařízení a jejich dalšího rozvoje.

Oba předsedové vyjádřili vůli k těsnější spolupráci v oblasti hledání a zajišťování benefitů pro členy obou organizací.
Dohoda o spolupráci s POO OS TOK VEBA Broumov je prvním krokem k vytvoření široké základny spolupracujících odborových organizací a nastoupením cesty úspěšné meziodborové kooperace.