SOCIÁLNÍ FOND SVAZU - SOLIDARITA V PRAXI

02566Hned při založení svazu Nové odbory, v roce 2016 byl jako jeden ze základních pilířů, v duchu našeho ústředního motta “Partnerství - Přátelství - Solidarita”, zřízen Sociální fond členů svazu.

V tomto fondu, jsou automaticky pojištěni všichni naši členové, kam se jim ukládá část z odváděných členských příspěvků. Z něho mohou následně žádat o příspěvek v různých sociálních situacích svého života. Jde například o dávku při ztrátě zaměstnání, při nemoci anebo při narození dítěte. Za roky 2016-18 bylo našim členům z tohoto fondu již celkově vyplaceno 175.000Kč.

Největší počet žádostí o příspěvek jsme v tomto období zaznamenali při narození dítetě členů a dále při pracovní neschopnosti člena. Zde stojí za zmínku, že příspěvek při pracovní neschopnosti se vyplácí za každých započatých 30 dnů pracovní neschopnosti, tedy, již za první den v částce 500Kč. Vysoký počet žádostí je i o dávku při tzv.paragrafu, tzn.při ošetřování člena rodiny, kdy je možné čerpat příspěvek za každý den ve výši 150Kč.

Jsme rádi, že vzájemná solidarita není v našem pouhým prázdným pojmem a daří se nám vytvářet mezi členy pocit vzájemnosti a pomoci.
Více informací o našem Sociálním fondu naleznete ve stejnojmenné záložce.