POLŠTÍ UČITELÉ STUPŇUJÍ TLAK

Referendum baner 750x375Jak jsme Vás už informovali 28. ledna, požadují polští učitelé navýšení platů a hodlají k dosažení svého cíle použít i nátlakové prostředky.

Například v Krakově strávilo noc na 12. března v sídle malopolské školní rady sedm osob. Požadují, aby s nimi o situaci učitelů hovořil premiér Mateusz Morawiecki. Akce se konala pod hlavičkou Solidarity, která sdružuje také školské odborové organizace. Solidarita požaduje, aby v průběhu následujících dvou let vzrostly platy učitelů o patnáct procent a aby byl zrušen nově nastolený systém odměňování.

Protestující vyzvali premiéra k návštěvě Krakova a rozhovorům. Není vyloučeno, že okupační akce zasáhnou i další polská města nebo to, že se ke krakovským přidají další osoby.

Připomínáme, že Solidarita se, na rozdíl od školských odborů (Związek Nauczycielstwa polskiego -Odbory polských učitelů), zatím nepřipojila k výzvě k časově neomezené stávce, která má začít 8. dubna. Výsledek hlasování o stávce má být zveřejněn 25 března.
(Zdroj: TOK FM. pl)