ŽENÁM K SVÁTKU

wallhaven 125828Bývá zvykem, že se u příležitosti Mezinárodního dne žen připomínají okolnosti, které vedly k jeho vyhlášení, vyzvedává se role žen ve společnosti, píší se články o slavných a úspěšných ženách z dob minulých i současných.

Náš svaz si hluboce váží žen, které se zapsaly do historie, i úspěšných současnic. Přesto bychom chtěli své přání dedikovat těm, o kterých nikdo nečte v novinách a časopisech, nevidí je na stránkách periodik s lesklým přebalem – ženám, které zná jen jejich nejbližší okolí, ženám, které navždy zůstanou součástí anonymní masy, ale které jsou přesto, nebo možná právě proto, pokladem společnosti.

Jsou to ty, které každé ráno vstávají, aby lidem prodávaly pečivo, maso, zeleninu, učily jejich děti, pomáhaly s úředními problémy, řídily dopravu, pracovaly v továrnách či montovnách. Jsou to také ty, které na pracovní kariéru už jen vzpomínají, ale rovněž ty, na které teprve čeká. Ženy, které denně potkáváme na ulicích.

Každá je jiná a všechny jsou krásné. Jsou to ženy, které nesou na svých bedrech zodpovědnost za rodiny, děti, pracovní úkoly. Ženy, bez nichž by společnost nemohla fungovat. Jejich každodenní drobná hrdinství nikdy nezaznamenají světla kamer, ale právě z nich se skládá obyčejný život. Náš život.

Všem ženám přejeme, aby své životy prožily v míru, bezpečí a ve společenství, které si dovede vážit člověka, jeho práce a přínosu pro celou společnost.
(XK)