V. SHROMÁŽDĚNÍ SVAZU

Nove odbory rgb negV Olomouci se sešli zástupci členských organizací našeho svazu na svém V. Shromáždění. Na tradičním jednání se přítomní seznámili s informacemi o činnosti svazu v tomto roce a výhledu akcí pro rok nadcházející. Vyhodnocen byl vývoj členské základny a zájem nových organizací o členství ve svazu. Samostatným bodem byly informace o uskutečněných projektech a podaných projektech, které by se měly realizovat v roce 2019.

Přítomní projednali a schválili pololetní závěrku hospodaření svazu, změny a úpravu Stanov svazu a návrh rozpočtu svazu pro rok 2019. Dále zvolili novou Dozorčí radu svazu a schválili plán akcí a jednání pro další období.

Velmi přínosné byly informace členů o situaci v kolektivním vyjednání, kdy bylo konstatováno, že se ve firmách daří vyjednávat adekvátní růst mezd a udržet sociální smír.

Další jednání Shromáždění se dle plánu uskuteční 2.4.2019.