PŘEDSEDNICTVO JEDNALO S VÝBORY ODBOROVÝCH ORGANIZACÍ

Nove odbory rgb negKolektivní vyjednávání, problémy firem a odborových organizací, příklady dobré praxe, rady a konzultace v široké oblasti odborové práce a vztahů s managementy firem. To byla náplň dvoudenní cesty předsednictva našeho svazu, které navštívilo odborové organizace významných zaměstnavatelů v oblasti papírenského průmyslu. Vedení svazu navštívilo MODEL OBALY,a.s., závod v Nymburce, KRPA PAPER, a.s. v Hostinném a Krkonošské obálky, a.s. ve Svobodě nad Úpou.

Cílem pracovních setkání bylo prohloubení vzájemného poznání mezi vedením svazu a členy výborů jednotlivých odborových organizací, výměna informací a zkušeností z odborové práce. Nosným tématem byla aktuální situace v probíhajícím kolektivním vyjednávání a seznámení se se situací v podnicích. Samostatnou kapitolou byla jednání se zaměstnavateli, kteří předsednictvo seznámili s hospodářskými plány pro nastupující období. Velmi otevřená byla debata na téma důvodů a pravidel agenturního zaměstnávání a otázek spojených s rozvojem sociálních pobídek pro zaměstnance.

Ve specifické situaci se nachází společnost Model obaly, ve které je vyhlášená stávková pohotovost. Probíhající kolektivní vyjednávání je zde komplikované z důvodu většího množství odborových organizací, které ve firmě působí a zadrhlo se na formalitách. Předsednictvo společně s výborem odborové organizace situaci podrobně analyzovalo a navrhlo její možné řešení.

Další výjezdy předsednictva svazu budou pokračovat hned po Novém roce.