LÁZEŇSKÉ POBYTY PRO ROK 2019

9E24514D D20D 4F01 B200 4CB6193AE293Každoročně v tomto čase vás informujeme o možnostech lázeňské rekreace, kterou naši členové mohou čerpat v následujícím roce. Letos tomu nebude jinak, i když nabídka lázeňských zařízení pro rok 2019 zaznamenala, oproti loňsku a letošku, několika změn.

Kvůli menšímu zájmu vyjímáme z nabídky lázně Lednice a Karlova Studánka, zatímco osvědčené komplexy Luhačovice, Slatinice a Mariánské lázně budou našim členům k dispozici i příští rok. A zařazujeme také dvě novinky – lázně Mšené a Turčianské Teplice.

Luhačovice patří ke stálicím v oblíbenosti našich rekreantů, a to pro svou půvabnou architekturu, krásnou okolní přírodu, a především pro unikátní léčivé prameny, z nichž nejznámější je minerální voda Vincentka.

Historie druhých nejoblíbenějších lázní, Slatinic, sahá až do 16. století. První lázeňský dům zde byl vystavěn už v roce 1733. Návštěvníci si velmi pochvalují zdejší speciální léčebné a relaxační pobyty v sirných lázních.

Mariánské lázně na návštěvníky dýchnou bohatou historií. Právě zde Johan Wolfgang Goethe zahořel láskou k Ulrice von Levetzow, Richard Wagner nacházel inspiraci pro svá operní díla, panovníci jako František Josef I. nebo Eduard VII. zase poklidné prostředí pro náročná politická jednání. V okolí lázní se nachází na 100 minerálních pramenů!

Nováčkem v naší nabídce jsou lázně Mšené, které se nacházejí poblíž Roudnice nad Labem a jejichž historie sahá do roku 1796. Místní prameny jsou vydatné především na železo a lázně hojně využívají zdejší léčebné slatiny. Komplex nabízí, kromě ozdravných, také odpočinkové a wellness lázeňské programy, které zahrnují více než 100 druhů procedur.

Za posledními lázněmi se naši vyjednavači vydali až na Slovensko, do Turčianských Teplic, které patří k nejstarším lázeňským centrům v Evropě. Disponují termálními minerálními prameny, které mají teplotu 44 až 46 stupňů Celsia. Lázeňský areál, spolu s rozsáhlým parkem, tvoří centrum města. Milovníci přírody ocení výlety do blízké oblasti Velké a Malé Fatry, ostatní mohou navštívit okolní historická města Martin, Kremnica nebo Banské Bystrica i malé vesničky s dodnes zachovanou původní architekturou.

Nabídkou lázeňských a wellness pobytů zajišťujeme našim členům možnost odpočinku v příjemném prostředí za zvýhodněnou cenu. Více v záložce REKREACE.