NABÍDKA PORADENSTVÍ A POJIŠTĚNÍ PRO NAŠE ČLENY

.

CCB38253 F7EA 4276 9F0D F4015D82EF09Svaz Nové odbory si je vědom současných nástrah života při nenadálých životních situacích, ke kterým patří například pracovní úraz, autonehoda nebo vážné onemocnění. K závažným tématům se řadí také ochrana před ostatními riziky, která mohou v životě člověka nastat, například nevýhodné půjčky, špatné zajištění nebo újma na zdraví či škoda na majetku.

Cílem svazu je poskytnout svým členům maximální péči, a proto nabízí široké portfolio služeb. Svaz se snaží svým členům zprostředkovat kvalitní poradenství, a možnost sjednání pojištění prostřednictvím ověřených a spolehlivých pojišťovacích poradců. V této oblasti spolupracujeme se společností vašepojištění s.r.o.

Jsme velmi rádi, že se tato spolupráce dlouhodobě osvědčuje, jak vyplývá z reakcí jednotlivých členů a z informací ze společnosti vasepojisteni. Naši členové nejčastěji řeší konzultace v oblasti pojištění vozidel, nemovitostí a velmi často i otázky kolem hypoték. Doplňkové služby pro naše členy jsou pro nás velmi důležité a klademe na jejich kvalitu velký důraz. 

V případě dotazů či zájmu o nezávazné poradenství či sjednání pojištění se můžete obrátit na nás Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo přímo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
DÁLE
(SNO)

 

ZMĚNY V SOCIÁLNÍM FONDU SVAZU

.

2021 01 07 3Od 1.1.2021 vstoupily v platnost změny v Sociálním fondu svazu. Došlo k úpravám při čerpání jednotlivých dávek.

Především v dávce při pracovní neschopnosti, kde vzniká nárok již po uplynutí 30 kalendářních dnů nemoci a dále dochází k navýšení příspěvku až na 1.500Kč. Obnoveny byly rovněž i dávky při narození člena na 1.500Kč za každé dítě a při Ošetřování člena rodiny, kdy příspěvek činíí 100Kč za každý den takového ošetřování. Novou dávkou je příspěvek při úmrtí člena ve výši 2.000Kč.

O všechny dávky si členové žádají prostřednictvím jednotného formuláře ve svých organizacích, ve kterých jsou členy. Svaz následně odborové organizaci tyto žádosti refunduje. 

Sociální fond našeho svazu je podpůrný fond pro jednotlivé členy našich členských organizací a je doplňkem k různým benefitům, které svým členům nabízí jednotlivé organizace. Více informací v záložce Sociální fond.
(SNO)

 

NABÍDKA LETNÍHO DĚTSKÉHO TÁBORA 2021

.

107053914 10159885072620130 1164729705128001005 oNáš svaz připravil ve spolupráci s přerovskou volnočasovou organizací MAMUT (TBM, z.s.) nabídku pro děti našich členů ve věku od 6 do cca 15 let, zúčastnit se v příštím roce v červenci, letního dětského tábora na táborové základně v Chrasticích u Starého Města pod Sněžníkem.

Organizace MAMUT se zabývá akcemi pro děti, školy a rodiny. Mezi její hlavní aktivity patří organizaování dětských táborů a školních akcí. Mamutov je táborová základna, která se nachází v pohoří Králického Sněžníku u obce Chrastice, v údolí Prudkého potoka, kam celý den svítí slunce. Samostatně stojící táborová základna je obklopena lesy a loukami. Krásná příroda a kvalitní zázemí v dobrém technickém stavu dodává táboru atmosféru.

Tábor s názvem "Putovní pohár 2021" se uskuteční 11. - 19. července 2021 a doporučujeme jej především dětem, které na žádném táboře ještě nebyly a které jedou na svůj první letní tábor vůbec. Ale účastnit se ho mohou všechny děti, protože nejoblíbenější mamutí hry a osvědčená motivace prostřednictvím celotáborové hry – to je spojení, které děti baví už roky.

Celotáborová hra začíná společným během s pochodní přes naši táborovou olympijskou vesničku. V nejvyšším bodě pomocí pochodně zažehneme plamen symbolizující zahájení dalšího ročníku her. V následujících dnech budou oddíly bojovat ve hrách, soutěžích a turnajích. Jen členové vítězného týmu zažijí na konci zápolení nezapomenutelný pocit, kdy se mohou napít šampaňského z poháru a jejich jména jsou navždy zapsána do podstavce Mamutího poháru. Na ostatní čeká raut, kde si společně s vítězi mohou užít poslední mega párty zakončující tyto hry. Sláva vítězům – čest poraženým!

Pro děti je zajištěna Táborová kuchyně (strava 6x denně, včetně přídavků jídla a druhé (studené) večeře pro větší jedlíky, celodenní pitný režim, zpestření snídaně: několikrát formou švédských stolů, zařazení dostatečného množství ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, zajištění stravování v souladu s dietou). Ubytování v areálu v horské přírodě s čistým ovzduším s využitím dvou velkých kluboven (při špatném počasí), nové moderní stany s podsadou (z r. 2016 a 2020), pro menší děti ubytování v hlavní budově, altán se světelnou a audio technikou (pořádání diskoték), venkovní krytá posezení, kamenné ohniště s posezením, hřiště na discgolf a fotbalové hřiště, vybavení na stolní tenis, bufet s posezením pod slunečníky, osvětlení areálu v noci.

V ceně je zahrnuto ubytování a strava, zajištění programu, výlet včetně vstupného a dopravy, vzpomínkové video z tábora, náklady spojené s případným lékařským ošetřením, doprava ze 14 měst, pojištění (Táborové pojištění je sjednáno exkluzivně pro tábory Mamut (produkt „CP Mamut“) pojištění rizik: storno ze zdravotních důvodů, odpovědnost za újmu na zdraví a škody na majetku, zavazadel, trvalé následky úrazu, denní odškodné v případě hospitalizace a právní ochrana.)

Přihlašovací formulář najdete ZDE. Další informace v záložce REKREACE.

LETNÍ PRÁZDNINY JSOU SICE DALEKO, ALE - HURÁ NA PRÁZDNINY!

(SNO)

 

ZAMĚSTNAVATELÉ SI VYLOBOVALI LEVNOU PRACOVNÍ SÍLU I PRO DALŠÍ ROK

.

36206E9A D818 4D70 A4AB A25119516973Vláda dnes na svém jednání schválila, zvýšení minimální mzdy od 1.1.2021 o ubohých 600Kč na úroveň 15.200Kč. Je to zcela pod původním návrhem MPSV a hluboko pod návrhy odborů, těch, které se účastní jednání tripartity.

Tento výsledek jednoznačně ukazuje, že oblast, která je v gesci především MPSV, které návrhy na růst minimální mzdy a argumentaci k tomu připravuje, byla převálcována jak premiérem, tak i ostatními členy vlády.

Naše republika a jejich cca 4.350.000 zaměstnanců se tak může i pro příští rok “pyšnit” titulem “nejlevnější zaměstnanci” střední Evropy. A to nejen z pohledu razantního růstu minimální mzdy v okolních zemích od příštího roku, tak i díky přístupu samotných zaměstnavatelů a jejich sdružení, kteří velmi hlasitě a silně prosazovali nulový růst a de facto zmrazení mezd na současné úrovni, pro což není žádný podpůrný argument. Zaměstnavatelům se tak opět podařilo naše zaměstnance udržet na úrovni středně rozvinutých zemí a to za sluchu a podpory naší vlády.

Je to fatální selhání odborů, a levicových stran, které se na vládnutí podílejí, či ji jen tolerují.
(SNO)

 

NABÍDKA REKREACE PRO ROK 2021

.

agnieszka m lY1hgP4cojA unsplash 1Pro naše členy a jejich rodiny jsme připravili i pro příští rok zajímavou a pestrou nabídku rekreace. Kromě tradiční nabídky oblíbených lázeňských lokalit, kam se mnozí vracejí již řadu let a užívají si tamní rekondiční pobyty, jsme zajistili rozšířenou nabídku zahraniční rekreace s cílem vyjít vstříc požadavkům ze strany členů.

Rozsah nabídky lázeňských zařízení je pro příští rok obdobný jako v předchozích letech. Snažíme nabízet jak týdenní pobyty, tak zkrácený rozsah pro ty, kteří si chtějí jet odpočinout pouze na tři, čtyři dny. V nabídce tak naleznete nejvíce oblíbené a našimi členy využívané lázně Luhačovice a Slatinice. Pro příští rok krom zmíněných připravujeme i nabídku méně známých lázní Mšené, které naši členové teprve poznávají. Věříme, že naše nabídka lázeňských pobytů bude v příštím roce hojně využívaná a nepotkají nás žádná omezení.

V nabídce zahraniční rekreace pro příští rok přicháme s tradičním a oblíbeným pobytem na Jadranu v chorvatském Pakoštane. Účastníci, kteří se tam letos vypravili poprvé i pochvalovali především kvalitní ubytování a domácí polopenzi, která byla přímo v místě ubytování. Proto jsme i pro příští rok zajistili jeden celý turnus, kde nabízíme opět možnost zúčastnit se nejen pro naše členy, ale i jejich rodiny. Účastníci mohou využít možnost koupání na několika plážích různého charakteru, včetně zcela vzrostlými borovicemi zastíněné veliké pláže Pilatuša. Zajištěno mají ubytování, dopravu, polopenzi, delegáta, nabídku fakultativních výletů.

Do nabídky zahraníční rekreace nově zařazujeme nabídku pobytově-poznávacího zájezdu do polského Gdańsku. Ubytování je zajištěno v pohodlném hotelu v místní části Wrzeszcz odkud je to kousek na pláže Gdańské zátoky především oblasti Sopot a rovněž i do centra měst Gdaňsk a Sopot. Předevší staré hanzovní město Gdańsk nabízí veliké množství památek na různá období tohoto města. Vše je pohodlně dostupné MHD, která je k využití poblíž hotelu. Součástí zájezdu jsou i organizované výlety s odborným průvodcem. Kromě návštěvy výše zmíněných měst je zajištěn výlet na hrad Malbork a rovněž i na polostrov Hel s možností koupání anebo návštěvy vojenských památek z různých období 20 století. Cestou zpět se účastníci zájezdu ještě podívají do krásného města Toruń, známého především jako rodiště M.Kopernika. Ve volné dny bude pro zájemce zajištěn hromadný odvoz na pláže, anebo mohou účastníci poznávat památky a krásy okolí. Zajištěno mají ubytování, dopravu nejen tam i zpět, ale i na všechny výlety, polopenzi, delegáta a odborného průvodce.

Věříme, že touto nabídku oslovíme naše členy a umožníme jim strávit klidnou a zábavnou dovolenou, ať už na slunném Jadranu, anebo pro mnohé neznámém Baltu.
Veškeré informace o termínech, cenách a možnostech přihlášení se najdete v záložce Rekreace, lázně a tábory.
(SNO)

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz