• slid 6

 • slid 1
 • slid 2
 • slid 3
 • slid 4
 • slid 5
 • slid8
 • slid 8
 • slid9
 • slid 9
 • slider 1
 • slid 1 a

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH SVAZU NOVÉ ODBORY

Jsme mladý a moderní svaz, který sdružuje samostatné a nezávislé odborové organizace i jednotlivé členy, kterým nabízí kromě tradiční odborové činnosti i řadu zajímavých benefitů a výhod.

Jsme zde pro vás, připraveni vám poskytnout aktivní pomoc při řešení pracovních a právních problémů.

Více o nás, naší činnosti, našich nabídkách i podmínkách členství se dozvíte na těchto stránkách.

AKTUÁLNĚ:

Nabídka rekreace 2022

I pro následující rok 2022 jsme připravili tradiční nabídku rekreace. Vypravit se s námi můžete do atraktivního historického letoviska Biograd na Moru na chorvatském pobřeží, anebo můžete využít nabídky pobytově poznávacího zájezdu do atraktivní destinace v Polsku. Informace o obou zájezdech jsou ZDE. Oba zájezdy jsou připravovány prostřednictvím CK WES cestovní kancelář, s.r.o., Nový Jičín. Přihlášky a své dotazy směřujte na obvyklé kontakty našeho svazu.

>> ČÍST DÁLE <<

 

V Hostinném jednalo Předsednictvo svazu

V Hostinném se ve dnech 24. a 25. listopadu sešlo Předsednictvo svazu na svém XXII.zasedání. Předsednictvo se mimo jiné zabývalo přípravou prosincového jednání Shromáždění, které se uskuteční ve čtvrtek 9. 12. v Olomouci.

>> ČÍST DÁLE <<

 

90 let od Frývaldovské stávky

25. listopadu roku 1931 se v Dolní Lipové u Frývaldova (dnešního Jeseníku) odehrála tragedie, která se zapsala krvavým písmem do našich dějin. Při střetu mezi pochodem demonstrujících dělníků a četnictvem tehdy zemřelo celkem 8 osob a 13 jich bylo těžce zraněno. Co se tehdy stalo je částečně zahaleno clonou času i dobové ideologie. Nicméně, hlavní fakta a souvislosti jsou jasná a nezpochybnitelná.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Minimální mzda od 1.1.2022 stoupne na 16.200 korun

Jak již bylo avizováno, tak vláda dnes (v pátek 5.11.) rozhodla o tom, jaká minimální mzda bude od 1.ledna příštího roku. Nakonec, navzdory všem návrhům i různým prohlášením minimální mzda stoupne pouze o 1.000Kč na hodnotu 16.200Kč. S tím současně poskočí jednotlivá pásma dle nejnižších úrovní zaručené mzdy.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Uskutečnilo se školení z oblasti pracovního práva

V úterý 2.listopadu se v Olomouci uskutečnilo školení pro zájemce z řad našich členských organizací. Oblastí, kterou jsme se zabývali bylo pracovní právo a související problematika.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Roušky a respirátory na pracovišti jsou zpět

Ministerstvo zdravotnictví dne 22. října 2021 publikovalo mimořádné opatření upravující používání ochranných prostředků dýchacích cest. Mimořádné opatření upravuje i používání ochranného prostředku dýchacích cest na pracovišti a to ode dneška.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz