• slid 6

 • slid 1
 • slid 2
 • slid 3
 • slid 4
 • slid 5
 • slid8
 • slid 8
 • slid9
 • slid 9
 • slider 1
 • slid 1 a

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH SVAZU NOVÉ ODBORY

Jsme mladý a moderní svaz, který sdružuje samostatné a nezávislé odborové organizace i jednotlivé členy, kterým nabízí kromě tradiční odborové činnosti i řadu zajímavých benefitů a výhod.

Jsme zde pro vás, připraveni vám poskytnout aktivní pomoc při řešení pracovních a právních problémů.

Více o nás, naší činnosti, našich nabídkách i podmínkách členství se dozvíte na těchto stránkách.

AKTUÁLNĚ:

Vítáme u nás nové členy

Od srpna řadu členských organizací rozšířila další. Tentokrát je to Odborová organizace Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Jsme rádi, že jejich členy můžeme u nás přivítat a těšíme se na společnou odborovou práci. Je vidět, že potřeba odborově se sdružovat je stále aktuální.
Jsme otevřeným svazem, který si zakládá na osobním přístupu a snaží se naplňovat naše motto PARTNERSTVÍ - PŘÁTELSTVÍ - SOLIDARITA.

 

Omezení provozu z důvodu dovolené

Upozorňujeme,

že z důvodu čerpání dovolené v období od 1. do 22. července 2022 se nebude vyřizovat žádná běžná agenda.

Děkujeme za pochopení a od 25. července se na vás budeme opět těšit.

 

Požadavek na růst minimální mzdy

Náš svaz vnímá s obavami aktuální situaci v našem státě, především v ekonomické oblasti. Postupně se stále větší okruh občanů dostává do situace, kdy rostoucí výdaje jen s obtížemi zvládají. O růstu cen energií a pohonných hmot už v uplynulých týdnech psal kde kdo a analýzy a komentáře na nás vyskakují snad úplně odevšad. Co nám ale citelně chybí je, co s tím hodlá dělat tato vláda.

>> ČÍST DÁLE <<

 

V Krkonoších se sešlo Předsednictvo svazu

V Horní Malé Úpě se v pondělí 16.května sešlo Předsednictvo svazu na svém XXV. zasedání. Předsednictvo projednalo aktuální situaci ve svazu a vyhodnotilo činnost svazu.

 >> ČÍST DÁLE <<

  

Drahota, inflace, chudoba

"To jsou pojmy, které slýcháme v posledních týdnech velmi často. Jistě není nikdo, kdo by si nevšiml, že úplně všechno zdražilo a stále zdražuje. V peněženkách nám zbývá stále méně peněz a lidé dle statistik začínají opravdu šetřit. Naproti tomu vláda slibuje, že pomůže. Ale rozhodně ne každému. Pomoc prý bude adresná. Tedy pouze těm, kteří to potřebují." se zamýšlí předseda svazu J.R.Juryšek nad současnou drahotou. A dodává, že "Nástroje k řešení problémů současné drahoty totiž nemá v ruce ČNB, ale má je vláda a politici. A ti by měli vždy dělat svoji práci jako službu lidem a pro lidi."

Celé Slovo předsedy k tématu si můžete přečíst ZDE

 

1.květen - Svátek práce

Svátek práce vznikl v reakci a vzpomínce na události, které proběhly v roce 1886 v Chicagu, kde se 1. května pod vedením odborů a anarchistů uskutečnila jednodenní stávka. Této stávky, kterou vyhlásil anarchistický deník The Alarm a která byla krvavě potlačena, se tehdy dle odhadů zúčastnilo až půl milionu dělníků. Ti bojovali za lepší pracovní podmínky a zkrácení pracovní doby na osm hodin a to beze ztráty výdělku. Sice to několik let trvalo, ale cíle bylo dosaženo.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz