• slid 6

 • slid 1
 • slid 2
 • slid 3
 • slid 4
 • slid 5
 • slid8
 • slid 8
 • slid9
 • slid 9
 • slider 1
 • slid 1 a

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH SVAZU NOVÉ ODBORY

Jsme mladý a moderní svaz, který sdružuje samostatné a nezávislé odborové organizace i jednotlivé členy, kterým nabízí kromě tradiční odborové činnosti i řadu zajímavých benefitů a výhod.

Jsme zde pro vás, připraveni vám poskytnout aktivní pomoc při řešení pracovních a právních problémů.

Více o nás, naší činnosti, našich nabídkách i podmínkách členství se dozvíte na těchto stránkách.

AKTUÁLNĚ:

V Krkonoších se sešlo Předsednictvo svazu

V Horní Malé Úpě se v pondělí 16.května sešlo Předsednictvo svazu na svém XXV. zasedání. Předsednictvo projednalo aktuální situaci ve svazu a vyhodnotilo činnost svazu.

 >> ČÍST DÁLE <<

  

Drahota, inflace, chudoba

"To jsou pojmy, které slýcháme v posledních týdnech velmi často. Jistě není nikdo, kdo by si nevšiml, že úplně všechno zdražilo a stále zdražuje. V peněženkách nám zbývá stále méně peněz a lidé dle statistik začínají opravdu šetřit. Naproti tomu vláda slibuje, že pomůže. Ale rozhodně ne každému. Pomoc prý bude adresná. Tedy pouze těm, kteří to potřebují." se zamýšlí předseda svazu J.R.Juryšek nad současnou drahotou. A dodává, že "Nástroje k řešení problémů současné drahoty totiž nemá v ruce ČNB, ale má je vláda a politici. A ti by měli vždy dělat svoji práci jako službu lidem a pro lidi."

Celé Slovo předsedy k tématu si můžete přečíst ZDE

 

1.květen - Svátek práce

Svátek práce vznikl v reakci a vzpomínce na události, které proběhly v roce 1886 v Chicagu, kde se 1. května pod vedením odborů a anarchistů uskutečnila jednodenní stávka. Této stávky, kterou vyhlásil anarchistický deník The Alarm a která byla krvavě potlačena, se tehdy dle odhadů zúčastnilo až půl milionu dělníků. Ti bojovali za lepší pracovní podmínky a zkrácení pracovní doby na osm hodin a to beze ztráty výdělku. Sice to několik let trvalo, ale cíle bylo dosaženo.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Minimální důstojná mzda za rok 2021

Výše Minimální důstojné mzdy (MDM) pro Českou republiku za rok 2021 činila 31.146 korun hrubého, pro Prahu pak 36.717 korun hrubého. Aktuální data o důstojném odměňování dnes představili členové Platformy pro Minimální důstojnou mzdu do níž je zapojen i náš Svaz Nové odbory.

>> ČÍST DÁLE <<

 

XIV. Shromáždění svazu

Ve dnech 10. až 15. dubna se uskutečnilo, mimořádně korespondenční formou, XIV. Shromáždění svazu. Na programu jednání Shromáždění bylo projednání a schválení Závěrky hospodaření svazu za rok 2021. Usnesení z jednání je ke stažení v intranetu.

 

Odměňování zaměstnanců při změně času

V posledních dnech se opět objevily otázky, jak správně odměňovat zaměstnance, kteří v důsledku změny času odpracují o jednu hodinu méně. Z platného Nařízení vlády č. 348/2021 Sb. o zavedení letního času v letech 2022 až 2026 vyplývá, že zaměstnanec, který odpracuje při přechodu na letní čas místo 40 hodin pouze 39 hodin splnil stanovenou týdenní pracovní dobu. Naopak u zaměstnance, který při ukončení letního času odpracoval místo 40 hodin 41 hodin, je týdenní pracovní doba splněna odpracováním těchto 41 hodin a tato hodina navíc není přesčasovou prací.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz